Recenzje Si Ristorante & Cocktail Bar - Recenzja

Si Ristorante & Cocktail Bar – Recenzja

Jakim trzeba być bezmyślnym baranem, lekceważącym nie tylko Gości ale i zainwestowane pomysły, czas i pieniądze właścicieli. Jak bardzo pozbawionym rozsądku trzeba być, żeby nie wiedzieć, iż jedno nieprzemyślane działanie może wpłynąć negatywnie na cały lokal i wszystkich tam pracujących. Jak można  nie wiedzieć, iż w przeszklonej lodówce barowej nie trzyma się surowej piersi z indyka!!!

Si Ristorante & Cocktail Bar, mimo wielkiego napisu nad wejściem żadnym koktajl barem, póki co, nie jest, gdyż na ten tytuł trzeba sobie zasłużyć. „Si” jest raczej restauracją z barem, skąd serwowane są drinki. Przychodząc tu nie spodziewałem się właściwie niczego innego i niestety mile się nie rozczarowałem. Usytuowany w centralnym miejscu restauracji bar jest dość duży i na pewno świetnie spełnia swoją funkcję serwisową, jednak nie posiada klimatu, który choć trochę pomógłby postrzegać bar jako koktajlowy. Kilka ustawionych stołków barowych, które, wydaje się, rzadko bywają zajęte. 

Oferta trunków bardzo szeroka i naprawdę jest w czym wybierać. Mimo, iż nie ma na pólkach alkoholi niszowych, to i tak każdy znajdzie tu coś dla siebie wśród dobrze rozpoznawalnych marek. Karta drinków bardzo bogata, choć połowę zajmują w niej drinki flagowe dla marek alkoholi wypełniających półki. Drugą połowę zajmują autorskie kompozycje, które wyglądają na dopracowane i wszechstronne. Ceny umiarkowane: od 21 do 30 pln. 

Si Ristorante & Cocktail Bar – Recenzja

Obsługa miła, choć niezbyt wylewna: krótkie pytanie – krótka odpowiedź. Standardowo zamówiłem Margaritę, która została bardzo fachowo przygotowana. Mimo, iż nie zostałem zapytany o swoje preferencje alkoholowe i ulubione proporcje, była to najlepsza Margarita, jaką gdziekolwiek piłem! Naprawdę, zaskoczenie moje sięgnęło sufitu.

Bar jest tak skonstruowany, iż nie do końca widać to co dzieje się w jego obrębie. Na pierwszy rzut oka wygląda na czysty, choć w niektórych zakamarkach widać, iż załoga nie przywiązuje zbytniej uwagi do porządku. Taksując wzrokiem bar, dostrzegłem w pewnej chwili coś, co zmroziłoby każdego pracownika Sanepidu – surową pierś z indyka w lodówce z piwem. W pierwszej chwili nie mogłem uwierzyć własnym oczom i niemal zakrztusiłem się moją Margaritą, ale to była ona – duża i soczysta pierś z indyka. Nie będę powtarzał tego, co napisałem już w nagłówku, ale myślę, że wszyscy się ze mną w tej kwestii zgodzą. 

Szkoda miejsca, bo koncept naprawdę jest ciekawy. Nie jest koktajl barem, ale na pewno miło jest spędzić tu czas ze znajomymi. Usiąść w ogródku, sączyć smaczne drinki i raczyć się specjałami kuchni. Miła atmosfera i muzyka na żywo są dodatkowymi atutami. Niestety, z własnej woli „Si” już nie odwiedzę. Surowe mięso na barze mierzi mnie bardziej niż brudna łazienka, która w wypadku „Si” była jak na tak duże miejsce czysta i zadbana.

SI RISTORANTE & COCKTAIL BAR
al. Marszałkowska 115, Warszawa
Godziny otwarcia:
– poniedziałek – piątek: 12:00 – 00:00
– sobota: 12:00 – 01:00
– niedziela: 12:00 – 22:00
Rezerwacje: +48 507 099 190

Obserwuj nas:

6,771FaniLubię
2,675ObserwującyObserwuj
39,908SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze:

Pisco, czyli alkohol uniwersalny

Pisco, choć znane od wielu lat polskim turystom odwiedzającym Chile, coraz głośniej daje o sobie znać u nas w kraju. Tylko w obecnym roku ilość...

Papa Bar – recenzja

Za każdym razem, kiedy odwiedzałem ten bar byłem pod niesamowitym wrażeniem wielkości nie tylko lokalu, ale i samego baru. Tym razem nie...

Drinki z herbatą earl grey, oolong i rooibos

Drinki z herbatą to bardzo ciekawy sposób łączenia alkoholu z aromatycznym składnikiem, który zawsze mamy pod ręką. Herbata jest bardzo wdzięcznym składnikiem...

Incognito – recenzja

Bar ten, choć zlokalizowany przy Placu Solnym, czyli w samym centrum rozrywkowego Wrocławia, nie jest miejscem oczywistym. Gdybym...