Buszujący w zbożu, czyli test żytnich whiskey. Porównujemy Whiskey Rye od...

Żytnia whiskey po latach ciszy wraca na salony i to z mocnym przytupem. Prawo stanowe w USA określa istnienie bardzo wielu odmian whiskey. Wśród nich oczywiście pierwsze skrzypce gra Bourbon – jako najszersza z kategorii, Tennessee Whiskey z numerem jeden na świecie – czyli Jack Daniel’s i w końcu żytnia (Rye Whiskey). 

Przepis na domowy likier Blue Curacao. Z czym pić i do...

Likier blue curacao jest bardzo rozpoznawalny i nie chodzi tutaj o jego wyróżniający się kolor, ale również o bardzo szerokie wykorzystanie. Blue Curacao to...

Najlepsze bary na świecie – the World’s 50 Best Bars 2018

W tegorocznym konkursie „The World’s 50 Best Bars” triumfują lokale z Londynu i Nowego Jorku. Lista składa się z barów restauracyjnych, hotelowych i speakeasy.

Gin bez kalorii, cukru, sztucznych dodatków, glutenu i … alkoholu

Gin bez alkoholu? To jak Red Bull bez kofeiny, Big Mac bez mięsa czy joint bez THC – smak może i podobny ale efektu brak. Wszystko to dla niektórych może brzmi jak herezje, jednak świat się zmienia. Coraz częściej sprawdzamy skład tego co spożywamy, ograniczamy cukier, kalorie i  w końcu alkohol też.

Spritz, spritzer, szprycer – jaki i gdzie najlepiej

Mimo iż najbardziej kojarzony obecnie z Aperol Spritz, szprycer nie jest jednym konkretnym drinkiem tylko kategorią drinków, w których główną rolę odgrywa wino. 

Jagermeister Spice oraz Manifest – opinie i drinki

Jägermeister jako marka w świecie firm alkoholowych postrzegany jest jako jeden z symboli sukcesu. Ziołowy likierek jakiś czas temu doczekał się nowych wariantów smakowych: Spice i Manifest.

Przepis na Singapore Sling z domową brandy wiśniową

W samym Singapurze spotkać można kilkadziesiąt różnych receptur tego drinka. Jednym z kluczowych składników jest Cherry Brandy czyli likier wiśniowy. Oto receptura na przygotowanie likieru wiśniowego metodą domową, a następnie wykorzystania go w klasycznym Singapore Slingu.

Polska Whisky Single Grain „Wild Fields” – produkcja, opinie, cena

Polska Whisky – to brzmi dumnie i… właściwie to tyle. Wild Fields nie jest nowością, gdyż prób stworzenia polskiej wersji tego złocistego trunku było już wiele. Począwszy od Starki, poprzez takich producentów jak Kozuba czy Jakubiak, a skończywszy na markach typu Jack Strong. Ażeby polska whisky mogła konkurować w jakikolwiek sposób z produktami z innych krajów, potrzeba dużo czasu. Niestety, nie da się tego procesu przyśpieszyć, dlatego każdą polską whisky, w tym również Wild Fields, należy postrzegać, póki co, jako pewnego rodzaju zjawisko i to dość drogie...

Bulwary wiślane na zabawę, ale kiedy miłość to między murami… 

Bulwary wiślane czekają, a upał zawitał do miasta, czyli najlepsza pora aby spędzić ten czas… „pomiędzy murami”. W koktajlbarach mniej tłumnie i spokojniej, łatwiej znaleźć stolik, a barmani jacyś cierpliwsi. Na ulicach bezpieczniej i też bardziej kulturalnie. Czego więcej potrzeba?

Klasyczny polski drink z wódką

Często dostajemy zapytanie o typowy polski koktajl, ale ostatnimi czasy odpowiedź "wódka" przestaje wystarczać. Dlatego podzielimy się naszym sekretnym przepisem na rodzimy drink, którego nazwaliśmy po prostu "Swojak".

Belvedere Single Estate – premiera dwóch nowych luksusowych wódek

„Wódka powinna być czysta, ogólnodostępna i darmowa”. To definicja, z którą spotykam się najczęściej w kontekście charakterystyki naszego dobra narodowego. Aromatyzowanie wódki ziołami czy...

Prosty przepis na drink z piwem imbirowym i whiskey

Jeśli lubisz whiskey z Colą, to ten przepis jest dla Ciebie!