Recenzje Lot kury - recenzja

Lot kury – recenzja

To będzie krótka recenzja, bo też i moja wizyta w tym barze była dość krótka. W dodatku będzie niepełna, ponieważ nie było mi dane poczuć ogólnego klimatu miejsca, ani też sprawdzić jak personel radzi sobie z  zamówieniami Gości. Powód był bardzo prosty – o 19:00 było tam pusto – byłem sam.

Lot Kury, bo taką nazwę posiada ów cocktail bar, z samej tylko uwagi na lokalizację, na pewno jest miejscem z niesłychanym potencjałem. Alkoholem przewodnim jest tu gin, choć to nie jest oczywista oczywistość. Gdyby nie wiszące na ścianie menu drinków flagowych dla ginu i mural reklamowy jednej marki ginu „zdobiący” główną ścianę, z pewnością bym się nie zorientował, a większość potencjalnych Gości nigdy by na to nie wpadła. Wystrój raczej skromny, a z uwagi na pustkę, wydawało się mało przytulnie. Poza przepięknym sufitem, niespecjalnie jest na czym zawiesić oko. No, może mała gablota z wiekowymi trunkami jest czymś oryginalnym i ciekawym. 

Z wyjątkiem wiszących na ścianie ośmiu propozycji drinków, menu i karty alkoholi brak, co oznacza, iż to po stronie barmana jest odpowiednie dobranie koktajli Gościom. Wymaga to nie tylko dużej inwencji twórczej, ale również olbrzymiej komunikatywności ze strony obsługi, co akurat dane było mi doświadczyć. Ceny raczej umiarkowane, pomiędzy 20 a 26 pln. Moja wariacja na Negroni przygotowana została fachowo i sprawnie, lecz samo to nie stanowiłoby dla mnie powodu, aby do tego miejsca powrócić.

Lot Kury jest pewnego rodzaju hybrydą tematycznego cocktail baru, kawiarni i pijalni piwa. Ponoć można tam nawet coś większego zjeść, jednak informacji o tym nigdzie nie dostrzegłem. Nie jest to raczej miejsce na romantyczną randkę czy pogaduchy. Sprawdzi się za to wtedy, kiedy w większym gronie szukamy miejsca, które sprostałoby oczekiwaniom wszystkich. Pamiętać jednak trzeba, iż jeżeli coś ma być dla wszystkich, to jest dla nikogo. Może to było powodem panującej tam pustki. 

p.s. Lokal reklamujący się jako cocktail bar powinien mieć w standardzie podawanie wody do każdego zamówionego koktajlu. Niestety, tu nie ma tego zwyczaju.

Patryk Le Nart

Lot Kury Wrocław

Adres: Ofiar Oświęcimskich 17, 50-069 Wrocław
Godziny otwarcia:
poniedziałek 09:00–22:00
wtorek 09:00–22:00
środa 09:00–22:00
czwartek 09:00–01:00
piątek 09:00–03:00
sobota 08:30–03:00
niedziela 08:30–20:00

Telefon: 514 436 045

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

8,705FaniLubię
7,059ObserwującyObserwuj
92,100SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze:

Koktele z rodzimych barów – koktajlowa historia Polski

Po ciekawej podróży na polskich transatlantykach pora napić się kokteli w rodzimych barach. Zapraszam Was w podróż po cocktailbarach i barach, z...

Old Fashioned – powrót klasyka. Jak zrobić, jak serwować, jakie podawać wariacje?

W nazwie koktajlu Old Fashioned (tłum. starodawny) ukryty jest paradoks. Chociaż jest to prawdopodobnie drink historycznie najstarszy, nazywano go “starodawnym”  już wtedy,...

Polska wódka, wódka z polski czy też wódka udająca Polską. O co w tym chodzi i jaką wódkę wybrać?

Polska wódka, wódka z polski czy też wódka udająca polską. O co w tym chodzi i jaką wódkę wybrać? Polska jest ojczyzną...

Kahlua – czym jest, z czym pić?

Kahlua dla smakoszy alkoholi może brzmieć nieco obco. Ten słodki meksykański kawowy likier, który wywodzi się z Meksyku, jest jednak częściej w...