Jägermeister Spice / Jägermeister Manifest

Jägermeister jako marka w świecie firm alkoholowych postrzegany jest jako jeden z symboli sukcesu. Sukces ten zawdzięcza Sidneyowi Frankowi, amerykańskiemu biznesmenowi, który rozpropagował markę w Stanach Zjednoczonych. Frank z likieru, promowanego w oryginalnym kraju produkcji czyli Niemczech jako lecznicze krople żołądkowe, stworzył markę kojarzącą się z najlepsza formą zabawy. Nowy wizerunek Jagermeistra jako najlepszego towarzysza zabawy odniósł tak wielki sukces, iż drinki lały się strumieniami, a w pewnym momencie firma nie nadążała z produkcją. Obecnie Jagermeister ma tak dobra opinię, iż dostępny jest na kilkudziesięciu rynkach świata, a dodatkowo doczekał się nowych wariantów smakowych Spice i Manifest

Jagermeister Spice

Spice, mimo iż nie występuje na półkach w naszym kraju,  nie do końca jest nowością na innych rynkach. Jagermeister Spice został wypuszczony jako limitowana zimowa wersja klasycznego Jagera. W odróżnieniu od klasycznego Jagermeistra jest słabszy procentowo gdyż w miejsce 35% zainstalowano w nim tylko 25km ☺. Mocno natomiast zwiększono aromaty cynamonu, anyżu i wanilii, które są bardzo dominujące. Biorąc pod uwagę również innych krążące opinie, Jagermeister Spice jest bardzo płaski. Po pierwszym łyku zdominowanym przez cynamon następuje pustka, której nie doświadcza się w przypadku klasycznego Jagera. Według wielu opinii Spice bardziej nadaje się do picia w lecie, a drinki z tonikiem, bitter lemon czy sokiem jabłkowym będą bardzo orzeźwiające. Wersja zimowa powinna być przede wszystkim mocniejsza procentowo, bardziej pikantna z wyraźniejszą ostrością oraz powinna, tak jak klasyczna wersja, długo pozostawać w gardle po przełknięciu. Jeżeli chcemy przygotować własną wersje naprawdę zimowego  Jagermeister Spice, lepiej kupmy klasyka, wrzućmy do środka dwie suszone papryczki Jalapeńo, po lasce cynamonu i wanilii. Efekt będzie dużo lepszy i żadne drinki nie będą nam potrzebne, gdyż Jager w szotach jest i zawsze będzie najlepszy.

Jagermeister Manifest

Manifest to bardzo świeża wersja klasycznego Jagermeistra i na pewno bardzo limitowana, gdyż produkcja roczna to tylko 60 tysięcy butelek. W tym wypadku wygląda na to iż producent odrobił lekcję po mało trafionym, lekkim i płytkim Jager Spice. Na większości rynków alkoholowych od dawna zauważalny jest wzrost zainteresowaniem brązowymi alkoholami, a przede wszystkim whisky. Coraz więcej osób skłania się w kierunku trunków z tej kategorii dlatego Jager Manifest jest właśnie skierowany do tej grupy. Aby przyciągnąć jak największą opinię tych konsumentów, producent podniósł klasę trunku do klasy super Premium o czym może świadczyć cena ok. 40 funtów. Tak wysoką cenę można również umotywować tym iż w odróżnieniu do klasycznego Jagusia, Manifest wzbogacony został o dodatkowe 5 składników aromatycznych. Dodatkowo Jagermeister Manifest poddawany jest dwukrotnemu procesowi leżakowania, co w opinii producenta ma zwiększyć głębię trunku i wzbogacić go o aromaty dębu i wanilii. Również zwiększona moc do 38% ma przyciągnąć uwagę koneserów whisky i rumów. To zbliżenie się Jagermeistra Manifest do kategorii brązowych alkoholi również powoduje iż będzie on dobrze sprawdzał się w drinkach typowych dla whisky czy rumów. Drinki takie jak Old Fashioned, Whisky Sour czy Red Neck Martini na pewno zostaną zaadaptowane przez Jagera Manifest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here