Recenzje Dash - recenzja

Dash – recenzja

Moda na sekretne, ukryte bary w stylu speakeasy panuje już od dawna, jednak rzadko który z lokali reklamujących się tym stylem tak naprawdę jest sekretny. Powód jest prosty, a zarazem śmieszny: jakakolwiek reklama wyklucza lokal z tego dość elitarnego grona. Jeżeli adres danego miejsca gdziekolwiek jest dostępny i podany do ogólnej wiadomości, lokal ten automatycznie przestaje być barem speakeasy. 

Dash to sekretny bar z prawdziwego zdarzenia. Nigdzie nie mogłem wyszukać dokładnego adresu, pod którym powinienem go znaleźć. Tylko dzięki precyzyjnym wskazówkom barmanów z innego lokalu udało mi się znaleźć ukryte drzwi z wielką kołatką w kształcie lwiej paszczy. Dash składa się z czterech sal. Pierwsza imponuje pokaźnym barem suto zastawionym wszelkiej maści trunkami, dwie boczne to typowe „posiadówy” zaopatrzone w kanapy, fotele i stoliki. Czwartą salą jest pokój VIP mogący pomieścić do 20 osób, a jego zaletą jest wysoko wydajna wentylacja, co pozwala swobodnie palić cygara „leżakujące” w podręcznym humidorze.

Wystrój całego lokalu nawiązuje w klimacie do początków ubiegłego wieku, kiedy to ukryte bary były jedynymi funkcjonującymi w Stanach Zjednoczonych w epoce prohibicji. Menu i autorskie koktajle również poświęcone są wybitnym postaciom tamtego okresu. Przyszło mi spróbować ponoć ulubionego drinka Franka Sinatry, czyli Rusty Nail przygotowywanego tu z połączenia Jacka Daniels’a i domowej roboty likieru miodowo-ziołowego. Koktajl był smaczny, ale nie wybitny. Może było to wynikiem tego, iż zbytnio jestem przyzwyczajony do oryginalnej wersji Rusty Nail, który swojego czasu był również i moim ulubionym koktajlem. Ogólnie większość kreacji serwowanych w Dash to autorskie „wariacje” na klasykach, wsparte nierzadko własnej roboty produktami i flagowym bittersem „Giggle Water”.

Barmani w swoim podejściu do gości są bardzo fachowi, pomocni i cierpliwi. Z uśmiechem doradzą, wytłumaczą i w końcu z wielkim profesjonalizmem przygotują wybrany przez nas koktajl. Jeśli zaś chodzi o czystość i schludność lokalu, tu również nie można nic zarzucić, choć za barem mogłoby być wszystko trochę ładniej poustawiane i lepiej zorganizowane.

Dash mimo swojej dużej kubatury nie jest miejscem zatłoczonym. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie będąc tam w sobotę wieczorem. Idealnie nadaje się na spotkanie w kameralnym gronie lub dla tych, którzy lubią usiąść przy barze, popróbować ciekawych koktajli i posłuchać historii z nimi związanych. 

Ogólna spójność konceptu w Dash jest na wysokim poziomie. Nie dostrzegłem żadnych elementów burzących ideę speakeasy. Życzyłbym sobie, aby Dash nie zmieniał swojej filozofii sekretnego baru dostępnego tylko dla wtajemniczonych i nadal rozwijał się w tym trudnym przez siebie wybranym koncepcie.

Patryk Le Nart

Dash Cocktail Bar

Adres
Poznań
Szukaj złotego lwa w bramie na ulicy Ratajczaka lub zapytaj.

Godziny otwarcia
ŚR. – CZW.: 19-2
PT. – SOB.: 19-3
ND.: 19-1

Kontakt i rezerwacje
+48 795 179 381

Obserwuj nas:

7,488FaniLubię
4,034ObserwującyObserwuj
63,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze:

Aura – recenzja

Spośród lokali ostatnio przeze mnie odwiedzanych, ten wydaje się miejscem najbardziej przytulnym, miłym i ciepłym. Choć prawdopodobnie aura jesienna sprzyja takim odczuciom,...

Jak Stany Zjednoczone na rumie zbudowano

Syntetyczne pytanie na początek. Jaki alkohol kojarzy nam się kiedy myślimy o USA? Oczywiste jest, że pierwszy na myśl przychodzi nam Bourbon...

Przepis na idealną gruszkówkę, oraz jak zrobić domowy likier z gruszek i nie tylko – według Bąbla.

„Gruszka” to innymi słowy, kanoniczny kształt kobiecej sylwetki. Czy gruszkówka lub likier z gruszek, ma równie wysoki potencjał smakowy co estetyczny?! Oczywiście,...

Drink na Halloween – czyli przepis na czarny Irish Cream z dyni.

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny Halloween. Moje dzieci już się do niego przygotowały; potworne stroje zostały zakupione, a trasa nawiedzania sąsiadów, celem...

Instagram: