Drinki z Ginem Cucumber Collins - Przepis na Drink

Cucumber Collins – Przepis na Drink

Z prognozami w Polsce bywa różnie, natomiast jedno jest pewne – ten koktajl na bazie ginu przyniesie Wam natychmiastowe orzeźwienie.  Żeby podkreślić jałowcowy charakter ginu w naszym przepisie użyliśmy  świeżego ogórka, mięty i soku z cytryny – jak widać są to ogólnodostępne składniki. W naszej bazie znajdziecie również przepis na drink z ginem Tom Collins.

Cucumber Collins – Przepis na Drink

oraz

  • wysoka szklanka na drinka
  • szklanicę lub wysoki słoik
  • jigger lub miarka kuchenna
  • muddler lub tłuczek barmański
  • wyciskarka do cytrusów
  • kostki lodu
  • sitko barmańskie
  • sitko klasyczne

Sposób przygotowania:
1. Niewielki kawałek obranego ogórka (ok. 3 cm długości) pokrój na mniejsze części i wrzuć do szklanicy lub wysokiego słoika.
2. Wygnieć ogórek muddlerem lub tłuczkiem barmańskim.
3. Dodaj parę liści świeżej mięty i 20 ml syropu cukrowego. Jeszcze raz wszystko delikatnie (!) wygnieć tłuczkiem, tak żeby mięta puściła swój aromat.
4. Za pomocą wyciskarki lub siły własnych dłoni wyciśnij 30 ml soku z cytryny. Aby odmierzyć potrzebną ilość użyj jigger lub miarki kuchennej. Przelej sok do szklanicy.
5. Dodaj 40 ml ginu.
6. Uzupełnij szklanicę kostkami lodu i dokładnie wstrząśnij.
Dobra rada: jeśli nie posiadasz szejkera ze szklanicą, możesz użyć duży słoik! Wystarczy wsypać do niego lód oraz pozostałe składniki, zakręcić i mocno wstrząsnąć przez ok. 15 sekund!
7. Wysoką szklankę wypełnij świeżymi kostkami lodu.
8. Za pomocą sitka barmańskiego i sitka klasycznego podwójnie odcedź zawartość szklanicy  (żeby liście mięty nie zostały na zębach przy delektowaniu się drinkiem!)
9. Uzupełnij szklankę wodą gazowaną i w środku delikatnie umieść podłużny kawałek ogórka zielonego i szczyt świeżej mięty.
10. Smacznego! Twój ogórkowy Collins z ginem jest gotowy!

Obserwuj nas:

8,407FaniLubię
4,096ObserwującyObserwuj
91,600SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze:

Barmaństwo survivalowe. Czyli jak zrobić dobry koktajl, kiedy „nie ma nic”?

Jesteś entuzjastą robienia drinków, który został zaproszony na domówkę. Sfatygowany po podwójnej zmianie liczysz na relaks, ale gospodarz radośnie oznajmia gościom, że...

Gin z tonikiem – historia powstania, jak poprawnie przygotować i jakie składniki najlepiej ze sobą połączyć?

Istnieje taka teoria, że dzięki ginowi z tonikiem Brytyjczycy zajęli i utrzymali Indie. Na pierwszy rzut oka sugerować to może picie na...

St. John Cocktail Club – recenzja

Właściwie recenzję tego lokalu powinienem napisać w języku angielskim, gdyż z miejsca widać, że targetem jest tutaj zagraniczny turysta. Cóż się dziwić,...

Margarita – przepis na drink klasyczny, na złotej tequili, mezcalu i nie tylko.

Margarita, słodko kwaśna jak romans, który kończy się słonym dramatem. Jedna z legend głosi, że drink ten powstał na cześć ukochanej. Możemy...

Instagram: