Drinki z Ginem Cucumber Collins - Przepis na Drink

Cucumber Collins – Przepis na Drink

Z prognozami w Polsce bywa różnie, natomiast jedno jest pewne – ten koktajl na bazie ginu przyniesie Wam natychmiastowe orzeźwienie.  Żeby podkreślić jałowcowy charakter ginu w naszym przepisie użyliśmy  świeżego ogórka, mięty i soku z cytryny – jak widać są to ogólnodostępne składniki. W naszej bazie znajdziecie również przepis na drink z ginem Tom Collins.

Cucumber Collins – Przepis na Drink

oraz

  • wysoka szklanka na drinka
  • szklanicę lub wysoki słoik
  • jigger lub miarka kuchenna
  • muddler lub tłuczek barmański
  • wyciskarka do cytrusów
  • kostki lodu
  • sitko barmańskie
  • sitko klasyczne

Sposób przygotowania:
1. Niewielki kawałek obranego ogórka (ok. 3 cm długości) pokrój na mniejsze części i wrzuć do szklanicy lub wysokiego słoika.
2. Wygnieć ogórek muddlerem lub tłuczkiem barmańskim.
3. Dodaj parę liści świeżej mięty i 20 ml syropu cukrowego. Jeszcze raz wszystko delikatnie (!) wygnieć tłuczkiem, tak żeby mięta puściła swój aromat.
4. Za pomocą wyciskarki lub siły własnych dłoni wyciśnij 30 ml soku z cytryny. Aby odmierzyć potrzebną ilość użyj jigger lub miarki kuchennej. Przelej sok do szklanicy.
5. Dodaj 40 ml ginu.
6. Uzupełnij szklanicę kostkami lodu i dokładnie wstrząśnij.
Dobra rada: jeśli nie posiadasz szejkera ze szklanicą, możesz użyć duży słoik! Wystarczy wsypać do niego lód oraz pozostałe składniki, zakręcić i mocno wstrząsnąć przez ok. 15 sekund!
7. Wysoką szklankę wypełnij świeżymi kostkami lodu.
8. Za pomocą sitka barmańskiego i sitka klasycznego podwójnie odcedź zawartość szklanicy  (żeby liście mięty nie zostały na zębach przy delektowaniu się drinkiem!)
9. Uzupełnij szklankę wodą gazowaną i w środku delikatnie umieść podłużny kawałek ogórka zielonego i szczyt świeżej mięty.
10. Smacznego! Twój ogórkowy Collins z ginem jest gotowy!

Obserwuj nas:

9,527FaniLubię
8,430ObserwującyObserwuj
109,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze:

Kordiał limonkowy – czyli jak samemu zrobić lime cordial i jak go wykorzystać w drinkach.

Nazwy kordiał czy też cordial dla amatorów domowego „drinkowania” mogą brzmieć staropolsko lub wręcz egzotycznie. W naszej historii gorzelniczej odnaleźć możemy bardzo...

Ink Above – recenzja

Nie jestem osobą, która długo się nad czymś zastanawia lub analizuje. Działam dosyć szybko, czasem spontanicznie – z lepszym lub gorszym rezultatem....

Craft Cocktails – recenzja

Moja koktajlowa mapa Gdańska rokrocznie poszerza się o kolejne przybytki. Podczas niedawnej wizyty w tym jednym z moich ulubionych miast, miałem możliwość...

Wszystko o piwach smakowych!

"Co to jest piwo smakowe? Jakie wybrać? Jak podawać?"Wyobrażam sobie minę Patryka w momencie, gdy zadawał mi pytanie czy napiszę tekst o...