Tanqueray Malacca Gin

"Trzeba wiedzieć kiedy odejść..." - czasem słyszy się to zdanie w odniesieniu do gwiazd estrady lub sportu. Np. słynny zespół Fleetwood Mac, na przełomie lat 60. i 70. zasłynął energetycznymi przebojami typu 'Rattlesnake Shake', natomiast w latach 80. zupełnie się pogubił przy tworzeniu nijakich piosenek pokroju 'Little Lies'. Niekiedy lepiej odejść u szczytu chwały i przejść do legendy niż latami odcinać kupony od zaprzeszłych osiągnięć. Z takiego założenia wyszli chyba twórcy jednego z najciekawszych ginów ostatnich lat. Tanqueray Malacca Gin to trunek, który w równej mierze słynie z obecności, jak i nieobecności na rynku.

Jagermeister Spice oraz Manifest – opinie i drinki

Jägermeister jako marka w świecie firm alkoholowych postrzegany jest jako jeden z symboli sukcesu. Ziołowy likierek jakiś czas temu doczekał się nowych wariantów smakowych: Spice i Manifest.

Polska wódka – definicja

Choć oczywiste jest, ze polska wódka jest polska i stąd właśnie pochodzi, nadal musimy przypominać i udowadniać światu, że to nasze dobro narodowe. Bo sukces ma zawsze kilka matek.

Wszystko co musisz wiedzieć o szampanie

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, wszystko już mamy przygotowane, wiemy gdzie, z kim i co będziemy pić - oczywiście szampana. Zatem ochoczo wchodzimy do...

Digestif, czyli sposób na przejedzenie

Święta pełną parą, suto zastawione stoły i okres wielkiego obżarstwa. Jak wiemy, kuchnia polska nie należy do lekkich, a długie biesiadowanie jest naszą tradycją. Jak zatem złagodzić skutki najedzenia?

Co to jest Mezcal i czym się różni od tequili?

Nie zapominajcie, że jego się całuje, a nie połyka – tak przestrzegają konsumentów eksperci od meksykańskiego mezcalu.

Zielona Wróżka, czyli prawdziwa historia absyntu, cz. 2

Narkotyczne właściwości absyntu były oficjalnym powodem zakazu jego produkcji, ale w dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć różne magiczne napoje. Tu dowiesz się jak rozróżnić od siebie tzw. sztuczny i prawdziwy absynt.

Zielona Wróżka, czyli prawdziwa historia Absyntu, cz. 1

Masowe zapotrzebowanie na piołunówkę doprowadziło do tego, iż na rynku zaczęły pojawiać się trujące imitacje, do produkcji których używano sztucznych barwników, a nawet metali ciężkich w celu uzyskania podobnego z naturalnym koloru. Nie to jednak spowodowało banicję absyntu...

Jak wymawiać nazwy alkoholi i nie połamać sobie języka

Poprawne wypowiedzenie nazw niektórych alkoholi to nie lada wyzwanie. Na najbardziej egzotycznych nazwach alkoholi można sobie, bez odpowiedniego przygotowania, wręcz połamać język. O tym jak należy wymawiać widniejące na etykietach kluczowe słowa, które mogą sprawiać trudność, można dowiedzieć się z tego artykułu.

Co piją weganie?

Jeśli chodzi o wegetarian to nie mają oni problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie alkoholi - mogą pić praktycznie wszystkie napoje wyskokowe nie wchodząc w konflikt ze swoim wegetarianizmem. Weganie natomiast nie mają tak łatwo, a też przecież piją…

Bloody Mary – Przepis na Drink

Wśród wielu wariacji tego popularnego koktajlu znalazły się takie składniki jak: biała sardela, salami, kurczak w panierce, fasola z puszki... Ale może zacznijmy od początku - kim w ogóle jest Bloody Mary?

Jak robić drinki wg. Jerry’ego Thomasa

Ponad 150 lat temu w Stanach ukazała się książka, która miała fundamentalny wpływ na to jak ludzie postrzegają koktajle. How to Mix Drinks do dzisiaj pozostaje interesującą lekturą dla każdego prawdziwego wielbiciela drinków.