Polska wódka – definicja

Choć oczywiste jest, ze polska wódka jest polska i stąd właśnie pochodzi, nadal musimy przypominać i udowadniać światu, że to nasze dobro narodowe. Bo sukces ma zawsze kilka matek.

Wszystko co musisz wiedzieć o szampanie

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, wszystko już mamy przygotowane, wiemy gdzie, z kim i co będziemy pić - oczywiście szampana. Zatem ochoczo wchodzimy do...

Digestif, czyli sposób na przejedzenie

Święta pełną parą, suto zastawione stoły i okres wielkiego obżarstwa. Jak wiemy, kuchnia polska nie należy do lekkich, a długie biesiadowanie jest naszą tradycją. Jak zatem złagodzić skutki najedzenia?

Co to jest Mezcal i czym się różni od tequili?

Nie zapominajcie, że jego się całuje, a nie połyka – tak przestrzegają konsumentów eksperci od meksykańskiego mezcalu.

Zielona Wróżka, czyli prawdziwa historia absyntu, cz. 2

Narkotyczne właściwości absyntu były oficjalnym powodem zakazu jego produkcji, ale w dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć różne magiczne napoje. Tu dowiesz się jak rozróżnić od siebie tzw. sztuczny i prawdziwy absynt.

Zielona Wróżka, czyli prawdziwa historia Absyntu, cz. 1

Masowe zapotrzebowanie na piołunówkę doprowadziło do tego, iż na rynku zaczęły pojawiać się trujące imitacje, do produkcji których używano sztucznych barwników, a nawet metali ciężkich w celu uzyskania podobnego z naturalnym koloru. Nie to jednak spowodowało banicję absyntu...

Jak wymawiać nazwy alkoholi i nie połamać sobie języka

Poprawne wypowiedzenie nazw niektórych alkoholi to nie lada wyzwanie. Na najbardziej egzotycznych nazwach alkoholi można sobie, bez odpowiedniego przygotowania, wręcz połamać język. O tym jak należy wymawiać widniejące na etykietach kluczowe słowa, które mogą sprawiać trudność, można dowiedzieć się z tego artykułu.

Co piją weganie?

Jeśli chodzi o wegetarian to nie mają oni problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie alkoholi - mogą pić praktycznie wszystkie napoje wyskokowe nie wchodząc w konflikt ze swoim wegetarianizmem. Weganie natomiast nie mają tak łatwo, a też przecież piją…

Bloody Mary – Przepis na Drink

Wśród wielu wariacji tego popularnego koktajlu znalazły się takie składniki jak: biała sardela, salami, kurczak w panierce, fasola z puszki... Ale może zacznijmy od początku - kim w ogóle jest Bloody Mary?

Jak robić drinki wg. Jerry’ego Thomasa

Ponad 150 lat temu w Stanach ukazała się książka, która miała fundamentalny wpływ na to jak ludzie postrzegają koktajle. How to Mix Drinks do dzisiaj pozostaje interesującą lekturą dla każdego prawdziwego wielbiciela drinków.

Kontrowersyjny Martinez

Martinez to drink przez wielu uznawany za klasyczny - stawia się go na równi z Manhattanem czy z Martini. To także drink z bogatą historią, gdyż pierwsze przepisy na ten koktajl pojawiły się ponad 100 lat temu!

Co to jest Aperitif?

Wiele osób zapytanych o to, która część posiłku jest najważniejsza, bez wahania odpowie, że deser. Rzeczywiście jest on ukoronowaniem dobrej uczty, której jednak nie byłoby, gdyby nie aperitif. Żeby coś mogło się pięknie zakończyć, powinno się też dobrze rozpocząć, a czymże jest aperitif jak nie najlepszym otwarciem ucztowania? Sztuka podawania aperitifów, jakkolwiek popularna w innych częściach świata, u nas praktycznie nie istnieje. Przede wszystkim, nie do końca wiadomo co to jest i jaką ma funkcję.