Jagermeister Spice oraz Manifest – opinie i drinki

Jägermeister jako marka w świecie firm alkoholowych postrzegany jest jako jeden z symboli sukcesu. Ziołowy likierek jakiś czas temu doczekał się nowych wariantów smakowych: Spice i Manifest.

Przepis na Singapore Sling z domową brandy wiśniową

W samym Singapurze spotkać można kilkadziesiąt różnych receptur tego drinka. Jednym z kluczowych składników jest Cherry Brandy czyli likier wiśniowy. Oto receptura na przygotowanie likieru wiśniowego metodą domową, a następnie wykorzystania go w klasycznym Singapore Slingu.

Polska Whisky Single Grain „Wild Fields” – produkcja, opinie, cena

Polska Whisky – to brzmi dumnie i… właściwie to tyle. Wild Fields nie jest nowością, gdyż prób stworzenia polskiej wersji tego złocistego trunku było już wiele. Począwszy od Starki, poprzez takich producentów jak Kozuba czy Jakubiak, a skończywszy na markach typu Jack Strong. Ażeby polska whisky mogła konkurować w jakikolwiek sposób z produktami z innych krajów, potrzeba dużo czasu. Niestety, nie da się tego procesu przyśpieszyć, dlatego każdą polską whisky, w tym również Wild Fields, należy postrzegać, póki co, jako pewnego rodzaju zjawisko i to dość drogie...

Bulwary wiślane na zabawę, ale kiedy miłość to między murami… 

Bulwary wiślane czekają, a upał zawitał do miasta, czyli najlepsza pora aby spędzić ten czas… „pomiędzy murami”. W koktajlbarach mniej tłumnie i spokojniej, łatwiej znaleźć stolik, a barmani jacyś cierpliwsi. Na ulicach bezpieczniej i też bardziej kulturalnie. Czego więcej potrzeba?

Klasyczny polski drink z wódką

Często dostajemy zapytanie o typowy polski koktajl, ale ostatnimi czasy odpowiedź "wódka" przestaje wystarczać. Dlatego podzielimy się naszym sekretnym przepisem na rodzimy drink, którego nazwaliśmy po prostu "Swojak".

Belvedere Single Estate – premiera dwóch nowych luksusowych wódek

„Wódka powinna być czysta, ogólnodostępna i darmowa”. To definicja, z którą spotykam się najczęściej w kontekście charakterystyki naszego dobra narodowego. Aromatyzowanie wódki ziołami czy...

Prosty przepis na drink z piwem imbirowym i whiskey

Jeśli lubisz whiskey z Colą, to ten przepis jest dla Ciebie!

Barowe życzenia noworoczne

Przeprowadziliśmy ankietę noworoczną w środowisku gastronomicznym - oto 7 wzajemnych życzeń od osób stojących po przeciwnych stronach lady barowej.

Warsztaty koktajlowe DRINK UP już w najbliższy czwartek!

Warsztaty świąteczne skupione na tematyce "home-made" odbędą się już w ten czwartek, zarezerwujcie sobie mikołajkowy prezent!

15-lecie MSBiS “Bar Stars” – gala jubileuszowa

JUŻ 27 LISTOPADA O 19:00 W KLUBIE NIEBO W WARSZAWIE,  ODBĘDZIE SIĘ WYCZEKIWANA OD DAWNA GALA 15-LECIA MIĘDZYNARODOWEJ SZKOŁY BARMANÓW I SOMMELIERÓW.

Cydrowy poncz z pływającymi główkami – przepis na Halloween

Halloween to świetna okazja do spotkania ze znajomymi. A jak ktoś nie lubi Halloween, to niech poczeka na Zaduszki. Oto świetny przepis na poncz z cydrem i jabłkami.

“Mózg Zombie” Szot – drinki na Halloween

Drinki na Halloween nie mogą być nudne... Te zombie szoty nie dość, że szaleńczo wygląda to jeszcze całkiem pysznie smakuje!